*Život je pes.. a žít ho je psina!

Linkin Park

12. září 2007 v 16:28 | Smailik - authorka |  Mp3
Moje oblíbená skupinka..je fakt úžoo.:)
Linkin Park je americká skupina hrající širokou škálou hudby, od popu a ploužáků po tvrdý nu-metal. Kritici je přisuzují k nu-metalu, ale oni proti tomu ze začátku bojovali a nechávali se slyšet, že nu-metal nehrají, ale kritici pokračovali a tak se Linkin Park přestali bránit. V současné době patří mezi nejoblíbenější americké skupiny.

Vznik a vývoj skupiny

První zakladatelé této skupiny Michael Kenji Shinoda a Bradford Philip Delson. Bydleli poměrně blízko sebe v Agoura Hills, chodili spolu na školu, ale každý mířil jiným směrem co se týče hudebního stylu. Mike žil hip hopem a Bradovi se líbil metal. Jednou se oba ocitli na jednom koncertu kde skupiny smíchali různé styly dohromady(společný koncert kapel Anthrax a Public enemy), což se jim velmi zalíbilo. Tehdy se datoval rok 1996). Mike s Bradem se dali dohromady s dalšími budoucími členy Joem Hahnem a Robem Bourdonem. Postupně se k nim přidal David "Phoenix" Farrell a Mark Wakefield. Kapela se tehdy jmenovala Xero a podařilo se jim nahrát první demo nahrávku obsahující 4 písně.
Mike se přes známé dozvěděl o Chesterovi Benningtonovi ze skupiny Grey Daze, která byla v té době dost populární ve Phoenixu a poblíž po Arizoně. Chester měl navíc smlouvu na psaní svých vlastních písniček a spoustu zkušeností, díky kterým vůči němu cítil Mike respekt. Mike poslal Chesterovi demo, do kterého Chester nahrál svůj hlas. Chester tehdy zmeškal díky nahrávání svou narozeninovou oslavu. Když poté pustil nahrávky Mikeovi rovnou do telefonu, z Mikea úžasem vypadlo: "Chlape, jestli jsi jen z poloviny tak dobrej, jako tvůj hlas, máš job ". Chester následující den vyrazil do L.A. z Phoenixu a stal se členem kapely.
Hybrid Theory, (volně přeložitelné jako spojení teorií), právě tak se po jeho příchodu pojmenovali. Bohužel se jedna skupina takto jmenovala a jim nezbývalo, než přemýšlet nad něčím jiným. Došli tehdy na název Lincoln Park- což je park který je snad v každém americkém městě. Ale později zjistili, že na toto jméno si nemohou založit internetové stránky, jelikož tato doména byla obsazená, tak trochu pozměnili název na Linkin Park, výslovnost je podobná. Po natočení klipu One Step Closer 24. října 2000 vyšla i debutová deska, která se rychle vyhoupla na přední příčky prodejnosti a zajistila tak Linkin Park obrovský úspěch.
Po úspěšném světovém turné, kdy Linkin Park odehráli skoro každý den nějaké vystoupení, se vrátili do studia, aby zkompletovali materiály, které natočili během turné. Nepoužili je ale k sestavení dalšího řadového alba, ale desky remixů, pojmenované Reanimation, která vyšla v roce 2002. Album neslo název Reanimation a kritici jej hodnotili jako jednu z nejlepších remixových desek poslední doby.
V atmosféře všeobecného očekávání nové desky pokračovali Linkin Park v koncertování a současně pracovali na materiálu pro novou desku. V prosinci 2002 se skupina přesunula do studia, kde zkompletovala veškerá natočená dema a začala s nahráváním. Konečný produkt, deska jménem Meteora, vyšla 25. března 2003. Téměř okamžitě obsadilo přední místa prodejnosti a do současné doby se prodalo více než 11 milionů nosičů.
Souběžně s vydáním nové desky se Linkin Park opět vydali na celosvětové turné, po němž následoval i jejich "vlastní" Projekt Revolution, který má za cíl spojit na jednom koncertním turné co nejvíc různorodých umělců. Místo příprav na další desku se Linkin Park rozhodli odložit na chvíli hudební projekty stranou a užít si volný čas s rodinou a přáteli. Do toho ale přišla nabídka MTV zůčastnit se společného projektu s americkým rapperem Jay-Z. Tomuto stylu se říká mash-up, a jeho principem je spojování různých skladeb do jedné.
Album Collision Course, výsledek této spolupráce, vyšlo v listopadu 2004. K albu bylo přiloženo i DVD se záznamem živého provedení skladeb v Losangeleském Roxy Theatre. Po tomto projektu se Linkin Park začali naplno věnovat charitativnímu projektu Music for Relief, jež měl za cíl pomoci Jihovýchodní Asii postižené ničivou vlnou tsunami v prosinci 2004. Na podporu tohoto projektu byl také uspořádán benefiční koncert, na kterém kromě Linkin Park vystoupili i Nou Doubt, Jay-Z a další.
Po tomto období oddechu Linkin Park sice začali s přípravami na nahrávání další desky, ale veškerý postup zbrzdilo zrušení smlouvy s nahrávací společností Warner Bros. Oficiálním stanoviskem skupiny bylo, že koncern nezajišťuje umělcům dostatečnou finanční podporu. Tento spor se podařilo urovnat až na podzim roku 2006.
V této době se Mike Shinoda rozhodl zkusit štěstí i s daleko více hiphopově orientovanou tvorbou, soustředěnou do jeho vedlejší projektu s názvem Fort Minor. Vydal s ním jedno album, pojmenované The Rising Tied, po němž následovalo i koncertní turné. Na tomto projektu se hudebně podílel i Joe Hahn a pozici neoficiálního poradce převzal Brad Delson.
V polovině roku 2006 už skupina začala naplno pracovat na materiálu pro novou desku. Jako producenta si vybrali Ricka Rubina, který dříve pracoval například s Beastie Boys, Metallicou a Red Hot Chilli Peppers. Podle skupiny byla hlavním impulsem právě k tomuto výběru "snaha vymanit se z nu-metalové škatulky, do které nás dosadili hudební kritici." Výsledkem práce, která trvala bezmála čtrnáct měsíců, se stala deska Minutes To Midnigh, která vyšla 15. května 2007.

Styl hudby

Linkin Park hrají hudbu, která se dá shrnout jako mix rapu, hip-hopu, rocku ,metalu a elektroniky. Občas jsou kritizováni za to, že se snaží svůj styl připodobňovat ke střednímu proudu.

Členové

Koncert skupiny, Praha 2007 Koncert skupiny, Praha 2007
Atady je pár videí:)
Linkin Park - Somewhere I Belong - hodně známá:)
Linkin Park - Faint - další hooodně známá:)))
Linkin Park - Numb

Linkin Park - In Pieces - moje hoodně oblíbená:) ji zbožňuji:) nej něj pak to solo;)


Mno a spoustu dalšímch mam moc ráda..tak kdyby někdo chctěl víc..písněte:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama