*Život je pes.. a žít ho je psina!

Leden 2008

Další omluva

26. ledna 2008 v 20:04 | Smailik - authorka |  Má vlastní tvorba
Ahojka...tak se vám musím opět omluvit že sem nic nedávám ani přes tejden ani přes vykend...fakt sorry...ale jak ted poptrebuju mit dobry znamky tak jsem se musela hodně učit:) to znáte sami zkoušeni pisemky:) tak nakonec budu mit jen čtyři dvojky:) a mam z toho ohromnou radost...:-) tak fakt prominte ale ja neměla čas:) tak ahoj..

Magie - Zaklínadla

6. ledna 2008 v 17:35 | Smailik - authorka |  *Magie*
Magie - Zaklínadla

Aby zaklínadla fungovala, je třeba především věřit v existenci magie jako takové a sílu samotných čaromocných slov. Brát svět POZITIVNĚ a UŽÍVAT ČAROMOCNÁ SLOVA POZITIVNĚ. "Nikdo není dokonalý." Kolikrát už jsme to slyšeli? Opak je pravdou. "Každý jednotlivý tvor, projev Bytí, je DOKONALÝ." To proto, že v sobě má dokonalou Duši, jež třeba přišla na svět vyzkoušet si negativní úděl, či úděl moci - a neuspěla. Příkladem zážitku takové Duše může být Adolf Hitler. Narodil se z pohledu okolí méněcenný a stal se mocným. Nedokázal se však zbavit komplexů a stát se dobrým. Třeba se jeho duše už vrátila. Třeba dřímá v těle Sadáma Husajna, ale třeba také v těle G. Bushe - v tom případě se již s mocí dokázala prakticky vypořádat a její úděl v příštím životě bude jiný, vyšší.

Také je důležité věřit v existenci více sfér, tedy zejména světa forem, kde žijeme a Neviditelného světa, protože naše běžné čarování probíhá právě zrcadlením naší energie v Neviditelném světě. (Též Duhový svět, myšlen je vyšší astrál.)

Je dobré nějak uznat princip karmy (pokud možno i reinkarnace) a UVĚŘIT MU. Cokoliv se vám stane, je vaše vina (někdy nevědomé rozhodnutí Duše, jež mysl nemůže ovlivnit), ale nemá smysl se obviňovat, nic není nenapravitelné. Kde jsem pohořel, a nelze to zlepšit, tam neplýtvám energií a pozitivně působím jinde. Měli bychom žít pro DOBRO. Dobro své, dobro všech a všeho. Pro Dobro nejen v naší, ale i ve všech ostatních sférách.


A zde jsou úvodní čaromocná slova, jež mají být vaším požehnáním a průvodcem. Platí jen tehdy, budete-li chtít. (Přejato od M. Weintein, Pozitivní Magie)

Je jediná Síla, jež pohybuje Měsícem,
prostupuje tebe.
Síla, jež rozzářila Slunce,
rozzáří i tvůj život.
Je ženská a je mužská,
je oblakem i deštěm,
ukryta sídlí ve zvlhlé zemi,
v kořenech a v klíčících semenech.
To ona zvedá vítr.
Je veškerý život, zrozený i nezrozený,
na této Pláni i v rovině příští.
Viditelná i neviditelná,
na planetě i hvězdě.
Je nekonečná, žehnající a ochraňující,
hojí a tvoří;
Míří kupředu i zpět v Čase,
proniká celým vesmírem -
v tomto životě, a myriádách životů, jež teprve nastanou,
jakož i v životech minulých.
Tato Síla je tvojí Sílou
a je i mojí,
je Bohyní a Bohem.
Využij ji, pro blaho veškerenstva
a v souladu se svobodnou vůlí všech,
s vyrovnanou myslí a s radostí -
aby požehnala tvému životu.
A tak se staň.

Tato slova nejsou ale úplně vzornou ukázkou toho, jak by to mělo vypadat. Jak se totiž říká i ve Wiccan Rede, Radě čarodějnicím, "chceš-li zaklít slovem svým, zaklínadlem nechť je rým". Nejlepší zaklínání jsou rytmické, veršované texty, které jsou dobře zapamatovatelné a mají ve svém znění sílu. Lépe potom působí na naší mysl, tím i na energii a kouzlo celé. Takže ať už přejímáte, překládáte nebo vymýšlíte vlastní zaklínadla - nebojte se veršování!

Zrýmovanou formu svého přání pak (třeba v kombinaci s jinými rituály) pak zpívejte, třeba tančíce dokola ve svém kruhu. O jiných podobách magie a jejího použití píšu v článcích o magii svíček a ještě se k nim možná vrátím v tomto cyklu.

Ochrana proti černé magii II

6. ledna 2008 v 17:33 | Smailik - authorka |  *Magie*
Ochrana proti černé magii II.

V tomto článku bude uvedeno i několik aktivních technik. Už dávní bojovníci věděli, že zcela defenzivní bitva je předem prohraná, pokud potrvá dost dlouho. Invokace Paní a Pána je pravděpodobně nejjistější a nejjednodušší způsob ochrany. Zlovolné bytosti (jedno zda astrální či zemské) mají tendence se zdaleka vyhýbat přítomnosti Bohů. Ve skutečnosti - čím odpornější bytost, tím rychleji peláší pryč. Ale jako většina dětí, nechceme přece neustále otravovat Taťku a Mamku drobnými problémy, když se je můžeme naučit řešit sami. Nejzákladnější technikou je povolání Bílého Ohně. Je to zářící energie Vesmíru, stříbrobílý svit Měsíce a plamenně bílý svit Slunce, spojení síly všech magických elementů. Nech jej planout z celého okolí dokud kolem sebe neucítíš kouli bílé záře, vlastně kouli Bílého Plamene. Pak vyšli namířený šíp směrem odkud negativní energie přichází (koncentrace, emoce a švihnutí ruky). Ač toto lze zvládnout jen s pomocí vlastní duše, výrazně užitečným nástrojem se jeví athame či oltářní meč. A když to dostatečně nezabere, stále tu máte milující a vždy ochotné bohy - Pána a Paní, kteří vám mohou pomoci třeba když je při modlitbě vizualizujete v jejich válečnických aspektech…
Pokud vám někdo podstrčí či dá amulet-škodič, je nejlepší se ho ihned zbavit a to takto: Předmět obalíme do kokonu neprostupné energie (můžeme na něj při obalování mířit athame a soustředit se jak kokon vzniká), pak jej vhodíme do proudící vody a bez ohlédnutí odejdeme domů. Tam v kruhu soli zapálíme bílé svíce a očistíme tím sebe i domov od negativních energií a pak zbytky soli a svíček též vhodíme do proudící vody.

Dlouhodobé prvky ochrany
1) Na místě, kde ji nikdo nenalezne, a kde nebude rozbita, zakopat sklenici naplněnou střepy, hřebíky a jinými ostrými předměty, následně zalitými vlastní močí. U žen lze účinek posílit přidáním menstruační krve. Tuto ochranu raději jednou do roka opakujte (sklenice může prasknout, někdo nebo nějaké zvíře jí může vykopat, rozbít... Toto je nejjednodušší prevence, doporučuji ji provést JEŠTĚ NEŽ ZAČNETE MAGICKY PRACOVAT.
2) Zejména pokud již magicky pracujete, narýsujte 6 soustředných šestiúhelníků, první má mít asi 2-3 cm v průměru a každý další o 6mm až 1cm větší. Toto udělejte ručně (žádný tisk, kopírování atp.). Několik cm od jedné ze stran vnějšího šestiúhelníku narýsujte malé kolečko (1-1,5cm) a do jeho středu tečku. Papír položte tak, aby v klidném místě ležel kolečkem na sever, tedy se stranou u kolečka kolmou ke směru sever jih. Nejdůležitější je do středu vložit průsvitnou lahvičku s vaším fluidem - nehty, vlasy... a uzavřít ji špuntem ze dřeva či přírodního korku. Tento symbol harmonizuje, posiluje a pomáhá chránit před útoky. Někdy se mu dokonce říká magický štít. Z vlastní zkušenosti nedoporučuji na uchování fluida použít hnědou lékovku, jelikož (ale je to jen můj, čistě osobní pocit) to omezuje účinky štítu a negativně působí na fluidum, nejspíše je to způsobeno vibracemi hnědé barvy.
3) Nikomu, koho důvěrně neznáte a zcela mu nedůvěřujete, nedávejte nic se svým fluidem, nehty, vlasy, ale ani předmět který rádi a často nosíte u sebe, ať jej z vás bude mámit jak chce!
4) Součástí magické praxe je určit si na začátku nové jméno. Řády v 19. století, v jakých působil např. A. Crowley, jména určovali, moderní magici si svá jména volí sami. Toto jméno nikomu neříkejte a nikam ho nepište, pouze jeho runovou zkratku na své athame nebo jiný nástroj. Smí jej znát jen a pouze zasvěcená členové vašeho covenu, na které by měl být spoleh - to je základní předpoklad pro jeho fungování.
5) Talisman, amulet, něco v co věříte a o co se můžete v krizi opřít, nikdy neuškodí. Například časopis SPIRIT nabízí poměrně široký výběr - v ceně od asi 150 do 450 korun si můžete objednat ze širokého spektra amuletů, ať již ve formě přívěsků, prstenů, náramků a nebo předmětů, které se pro potěchu nosí po kapsách. Není to základní kámen ochrany, ale pomůže a hlavně je to takový ten základ "už pro ten pocit."
6) TVÁ VÍRA TĚ OCHRÁNÍ platí nejen pro katolíky. Člověk, který věří v jakéhokoliv boha či pozitivní vyšší moc, a o svou víru se dokáže opřít, má podstatně vyšší šanci že v pohodě překoná drobné vyrovnávající ozvěny svého vlastního díla i případný útok. Není divu, že téměř všichni z adeptů magie ji provádí pod záštitou nějaké víry (byli i mágové, kteří kouzlili ve jménu Krista, ať se to dnešním křesťanům zdá jakkoliv podivné).
7) Nepracovat sám. Doba čarodějnic, řvoucích bolestí na hranicích, v mučírnách při nejhrozivějším fyzickém i psychickém mučení, je nenávratně pryč, naštěstí. Není tedy důvod proč se natolik skrývat, a práce alespoň s malou skupinou přátel je výraznější, bezpečnější a přináší i více potěšení ze společného díla (navíc se jednotliví členové mohou doplňovat).
8) Všem, a to zejména začátečníkům: drogy ne! a co se týče alkoholu: oslabuje vaše energetické pole, vámi vytvořené ochrany, štíty a dokonce vyslaná kouzla. Drží vás ve fyzickém světě a svým způsobem dokonce brání kouzlit!

Ochrana proti černé magii I.

6. ledna 2008 v 17:32 | Smailik - authorka |  *Magie*
Ochrana proti černé magii I.

Já nejsem Bradavický učitel, ani postavička ze seriálu "Witch" ani nic podobného, a TY nejsi žádný Harry Potter ani malá čarodějka z večerníčku. To je třeba si uvědomit - tohle je realita. Magie funguje. Tohle je první věc, kterou se musíte naučit. Když nevěříte že vám magie dává sílu přetvářet vesmír, plýtváte svým časem. Pokud nejste přesvědčeni, že kouzlo nebo rituál bude fungovat, tak prostě nebude. Tečka. A když už věříte v sílu magie, je třeba si uvědomit, že při jejím používání berete do rukou ty samé síly, které ženou příliv a tvoří tornáda. A tím, že to činíte, uvádíte sebe a částečně i své okolí do potencionálního nebezpečí. Zajímavé je přirovnat magickou práci k horolezectví. Chce to dlouhý čas, někdy i léta, která strávíte posilováním, tréninkem a vázáním uzlů, používáním karabin a dalších částí výstroje. Pokud víte co děláte a jak to máte dělat, je to bezpečné - a je to úžasný pocit. Ale pokud se bez znalostí a lana vrhnete na strmou skálu… Samozřejmě, i pro zkušeného horolezce může chyba znamenat pád - no a pak mají výhodu ti dobře jištění.
V této části článku bude nastíněno několik technik vhodných pro vaší ochranu a dokonce i ochranu vašeho domova. Zatímco tyto postupy jsou nezbytnou součástí magické práce, hodí se zároveň v každodenním životě. Například není lepšího spánku než v pokoji, který byl magicky zaštítěn proti psychickým šumům.
Základní techniky
Začněme s utvářením štítů. To je základní technika jak vytvořit ochranné magické pole kolem své osoby či místa, aby jste si udrželi nežádoucí energii od těla. Což mohou být ozvěny vaší magické práce, negativně působící na psychiku, všeliké astrální potvory, ale též negativní energie vyslaná vaším směrem. Mnoho osob toto činí podvědomě, jiní se to musí naučit. Jednou z metod je představit si síť energie kolem místa, které je potřeba ochránit - často je to prostě koule prostoru kolem vás. Pamatujte na to, že tuto síť či rovnou kouli musíte vizualizovat v prostoru, raději kouli než kruh. (A tady vidíte, jak užitečná jsou cvičení na procvičení vizualizace). U tohoto typu ochrany je nejobvyklejší použít vlastní energii, průšvih je když zrovna žádná není po ruce - alkohol a psychické vyčerpání vaše štíty nepříjemným způsobem zeslabují a připravují vás i o energii k akutní ochraně - tak pozor! Po vytvoření štítu zviditelněte negativní energii jak ztéká po štítech a je neškodně pohlcována zemí. Štíty však musí být jednostranně prostupné a nebo pórovité, aby VAŠE energie mohla proudit ven. S dostatkem cviku budete schopni povolat štít okamžitě, bez zdlouhavého myšlení, natožpak bez usilovného soustředění a šermování rukama kolem sebe aby jste si představili chráněný prostor.
Opevňování či ochrana prostoru jsou podobnou technikou. Opevnění je vlastně štítem ukotveným k fyzickému prostoru. A zde již na rozdíl od své energie používáme energii země, necháme ji vyprýštit vzhůru aby nás ochránila. Za čas, když už budete trénovaní, zvládnete vytvoření stálého, zemí napájeného ochranného pole. Tento způsob ponechává mnohem více energie pro magickou práci, a také nám umožní dočasně odhodit všechny své štíty a "hodit si dvacet". Chce to však stále pracovat na svých vizualizačních schopnostech, až nakonec dokážete vytvořit třeba i trvalou ochranu svého domova. Je docela obvyklé, a do začátku asi i vhodné, ukotvit ochranná pole hmotnými objekty, vhodné jsou rozmanité kameny, vyřezané runy, talismany… Ale to co skutečně chrání, podstata věci, je vizualizace a vaše víra. Když selže duchovní obraz, je jedno kolik run a do čeho jste vyřezali.
Příležitostně se stane, že člověk během běžného dne ucítí kontakt z nějakou psychickou energií - je to popisováno jako polechtání na auře, jindy se vám zježí chloupky na zátylku či dokonce vlasy, a to je okamžik k vytasení štítů. Vzácněji se může přihodit i něco výrazně nepříjemnějšího, a sice že pocítíte prudký úbytek energie, který (díky Paní a Pánovi) proudí do vašich štítů a z neaktivního stavu je vybudí na maximum do okamžiku než vám dojde oč kráčí a vědomě převezmete iniciativu. Do těchto situací se hodí několik užitečných triků. Prvním z nich je zrcadlo. Vizualizujte vnější část štítů jako dokonalé, všeodrážející zrcadlo, které odvrátí energie všech druhů a původů tam odkud přišly. Vtipným řešením je též učinit zrcadlovým vnitřek štítu, zamezit výstupu všech svých psychických energií a projevů, a učinit se tak z magického pohledu neviditelným. Posledním typem takové ochrany je "železná zeď" či "kamenná věž." tato metoda spočívá v tom, že své tenoučké štíty proměníte v masivní pevnost, která odolá čemukoliv. To vyžaduje hodně energie a cviku, ale když vás kosí masivní vlny negativní energie, vážně to pomáhá.

Magie svíček

6. ledna 2008 v 17:30 | Smailik - authorka |  *Magie*
Svíčková magie je jedním z nejčastějších, nejjednodušších a nejbezpečnějších typů kouzlení, a proto vás s ním seznámím. Veškeré tyto návody však předpokládají, že již víte jak se vytváří čarodějnický kruh a máte alespoň nějaké povědomí o magické práci.

Předcházející přípravy
Přečtěte si pozorně celý soubor článků.
Rozhodněte se pro co budete kouzlit, a jaké přesně prostředky užijete.
Nakupte vše potřebné a začněte s vlastní přípravou.

Oltář
Můžete použít cokoliv s dostatečně plochým vrškem, buďte tvořiví... Jako přehoz je docela vhodná bílá, protože je nejuniverzálnější, ale při čarování za určitým účelem můžeme i přehoz oltáře přizpůsobit - opět platí- buďte kreativní! Pamatujte, že svíčková magie se většinou provádí ve stísněných prostorech, a proto výzdobu a podobně volte co nejjednodušeji a prostě, zejména svícny.
Kadidlo
Typ je přizpůsobený typu kouzla, a nebo, pokud ovšem nemáte seznam bylin a příležitostí k jejich užití, zvolte prostě vaši oblíbenou. Dobře se jako kuřidlo osvědčil sporýš, který dodává mystickou, tajemnou atmosféru, avšak stále platí - nejste omezení! nic není vytesáno do kamene - buďte tvořiví! Kuřidlo (kadidlo) znázorňuje Vzduch, protože stoupající kouř vynáší naše tužby až k Nekonečnu... Já osobně pálím starý dobrý univerzální santal.
Příprava k rituálu
Jako základ přípravy na rituál si dopřejte krásnou relaxační koupel. Přidejte hrst mořské soli k očištění od vibrací*. Zapalte pár svíček, zhasněte světlo a relaxujte. Zbavte svou mysl veteše nashromážděné v průběhu dne. Kapku si zavizualizujte - představte si jak z vás voda smývá vše zlé, nejen špínu, ale i veškeré vibrace, negativní energie a únavu... Je důležité aby mysl byla před magickou prácí očištěna a uvolněná. Není to jako kopat zákopy.
* I pokud není čas se koupat, trošku se osprchujte a při mytí použijte i trošku soli rozetřené po těle a pak spláchnuté, čistí to auru a je to vhodné před jakýmkoliv rituálem.
Typy svíček
Jakýkoliv druh a typ svíčky může být pro magii použit, pokud byl řádně očištěn a posvěcen k čarodějnému použití. Ačkoliv svíce z včelího vosku jsou drahé (a barvené se těžko shánějí), jsou vhodnější než svíčky klasické, protože jsou přírodního původu. a jako u každého nástroje platí, že přírodní nebo dokonce vlastnoručně vyrobené svíčky mají větší moc než běžné koupené.
Očištění a vysvěcení
Toto je velmi důležitý krok a neměl by být vypuštěn. Očištění zbaví svíčku všech negativních vibrací, které získala během své dlouhé cesty od hroudy vosku až na váš oltář. Stejně jako cokoliv jiného ve vašem kruhu i svíčky musí být co nejvíce očištěny od psychických vibrací. Ponořte svíčku do mořské soli, a požádejte Pána a Paní aby ji požehnali. Dala by se sehnat fráze, ale lepší je když vychází přímo z vašeho srdce.
Pomazání svíček
Toto je stejně důležitý krok jako každý jiný, a je již přímou součástí samotného rituálu. Použijte takový olej jako uznáte za vhodné, a nebo jej přizpůsobte cíli kouzla. doporučovaný je například lotosový vonný olejíček, ale nic vás nezavazuje ani není kázáno... Důležitý je směr potírání svíce. Aby jste něco přivolali, chcete-li něco získat, namažte svíci směrem od vrcholu ke středu a potom od spodku ke středu. Pro zapuzení čehokoliv natírejte olej od středu svíčky směrem k oběma jejím koncům. nikdy nemažte svíčku tam a zpět, neboť to oslabuje záměr. Sklepněte zbytek oleje na místo svého třetího oka a hrudní kost. A pak řekněte toto:
"Očišťuji tuto svíci ve jménu Pána a Paní. Nechť hoří se silou a posláním světla."
Pak uveďte svůj záměr či účel svíce.
Rytí
Pokud ryjete do svíce rýhy použijte athame (pokud je těžké, půjde to hůř, tak se hlavně nepořežte…) Směry pro použití jsou shodné s potíráním. Rýhy musí být co nejvíce rovnoběžné a nesmí se křížit. tato část je zcela nepovinná a je používána spíše zřídka.
Lze také do svíce vyrýt runovou symboliku vašeho přání, podle nějaké knížky o runách, také vaše magické jméno, nebo třeba i obrázek (symbol) toho, po čem toužíte. Fantasii se meze nekladou.

Dětské obličeje :-)

6. ledna 2008 v 15:31 | Smailik - authorka |  Galerie
Docela roztomilí..ikdyž když to začne ječet..a řvát,...to už roztomilí neni..:-D
tak a takle dopadnem když budem nonstop na pc....pořádně se z toho zblázníme:-D

Nightwish

6. ledna 2008 v 13:09 | Smailik - authorka |  Mp3
Nightwish...:-P laskuju je:-D
Tak a tady je dřívější operní zpěvačka:
A tady přítomná zpěvačka:
Nightwishje finská symfonicko-metalová kapela. Myšlenka "Nightwish" se zrodila jedné červnové noci roku 1996 kdy seděl klávesák a skladatel Tuomas Holopainen se svými přáteli u ohně. Společně nahráli demo, které podle první písně pojmenovali právě "Nightwish". V té době měla kapela tři členy: Tuomase, operní zpěvačku Tarju Turunen a kytaristu Erna "Emppu" Vuorinena.
Nightwish měli být původně pouze akustickým náladovým projektem, avšak nakonec se rozhodli jinak - přibrali do sestavy bubeníka Lorda Juliuse "Jukku" Nevalainena a baskytaristu Samiho Vänsku. Samiho po pár letech nahradil basák a zpěvák kapel Tarot či Sinergy, Marco Hietala, a místo Tarji, která byla nakonec (r. 2005) z kapely vyloučena pro "komerční přístup" a "neúctu k fanouškům", byla počátkem roku 2007 oznámena nová zpěvačka Nightwish, Švédka Anette Olzon.
Historie
Angels Fall First (1996-1997)
Nightwish byl myšlenkou Tuomase Holopainen(viz dokument End Of Innocence), kterého tato věc napadla po jedné noci strávené s přáteli u táboráku. Skupina byla založena krátce poté, v červenci 1996. Holopainen sezval do kapely kytaristu Erna "Emppu" Vuorinena, kterého poznal docela nedávno a zpěvačku Tarju Turunen, která byla na škole do které oba chodili, známá především svými úžasnými vokálními schopnostmi.
Jejich styl byl tehdy založen na Tuomasových experimentech s klávesami, akustickými kytarami a Tarjiným operním zpěvem. Poté tito tři muzikanti mezi říjnem a prosincem 1996 nahráli akustické demo album, kde byly tři písně: Nightwish (podle které se skupina nazvala), The Forever Moments a Etiäinen. Prvotní myšlenkou kapely bylo, dělat hudbu, která by se dala hrát při táboráku. Ovšem Tuomas se rozhodl, protože Tarjin hlas byl pro projekt jako tento moc mohutný, přidat do hudby metalové prvky.
V březnu se kapela zavřela do studia, aby nahrála 7 písní, včetně vylepšené verze demo-písně Etiäinen. Tyto songy byly vydány na limitované edici alba Angels Fall First.
V prosinci 1997 hráli Nightwish ve svém rodném městě první koncert. Během zimy 1997-1998 hrála kapela už jen sedmkrát, protože Nevalainen a Vuorinen museli na vojnu a Tarja Turunen ještě nedokončila svá studia.
V roce 1999 vydali k příležitosti zatmění Slunce v Německu singl Sleeping Sun (Four Ballads of The Eclipse). Během prvního měsíce se ho v Německu prodalo 15 000 kopií. Album Oceanborn se v srpnu toho roku stalo zlatým.
V květnu vydala kapela album Wishmaster, které okamžitě vyletělo na 1. místo v prodejnosti alb, a zůstalo tam tři týdny. Během této doby bylo oceněno jako zlaté. Navzdory dlouho očekávaným vydáním alb skupin Iron Maiden či Bon Jovi, která vyšla současně s ním, získal Wishmaster v německém časopise Rock Hard titul album měsíce.
V roce 2002 vydali Nightwish album Century Child a singly Ever Dream a Bless The Child. Hlavní rozdíl mezi tímto a předchozími alby byl v tom, že v písních Bless The Child, Feel For You, Ever Dream a Beauty Of The Beast, byl použit finský symfonický orchestr, aby se tak ještě více rozšířil existující pocit klasické hudby.

V roce 2003 vydala skupina své druhé DVD, s názvem End Of Innocence, které vypráví příběh kapely ústy Holopainena a Nevalainen, a trvá dvě hodiny. DVD také obsahuje části živých koncertů, exkluzivní stopáž atd. Během léta 2003 se také Tarja provdala, a byly tu i spekulace, že se skupina rozpadne. Tyto dohady se však ukázaly jako mylné, protože skupina pokračovala v koncertech ještě další rok a vydala další album.

Nové album, pojmenované Once bylo vydáno 7. června
End Of An Era (2005-2006)
Po nahrání DVD End Of An Era (vydaného v červnu 2006), při koncertu v Hartwall aréně v Helsinkách, 21. října 2005, se ostatní čtyři členové Nightwish rozhodli, že bude lepší pokračovat bez Tarji Turunen. Tak to vyznělo z otevřeného dopisu, který dal Tarje Tuomas Holopainen po skončení koncertu, a který se poté objevil na oficiálních stránkách kapely. Hlavní důvod k vyhazovu Tarji byl podle dopisu fakt, že její manžel, argentinský podnikatel Marcelo Cabuli, a komerční zájmy změnily její postoj ke kapele.
Tarja se k incidentu vyjádřila s tím, že vyhazov pro ni byl šok, protože než jí dali dopis nikdo ji na nic neupozornil. Řekla, že osobní útoky na jejího manžela byly neoprávněné a že poskytnutí článku médiím bylo "zbytečně kruté". Tyto pocity vyjádřila ve vlastním otevřeném dopise, který byl uveřejněn na její osobní stránce, a skrz rozhovory v TV, časopisech a novinách.
Dark Passion Play (2006 - 2007)
Skupina se zavřela do studia 15. září 2006, aby nahrála své šesté studiové album. Proces začal narháváním bicích, pak kytar, baskytar a demo kláves, poté následovalo nahrávání orchestru/sboru. Poté byly nahrány konečné syntetizéry a zpěv.
Ze stejného důvodu byla identita nové zpěvačky uveřejněna o trochu dříve. 24.května 2007 bylo oznámeno, že náhradnicí Turunen se stala 35-letá Anette Olzon z Katrineholmu ve Švédsku.

Styl hudby

Správná definice hudebního stylu Nightwish je sporná. O skupině se tvrdí, že je to zčásti gothic metal, symphonic metal a power metal. symphonic metalová definice je založená na tom, že Nightwish používají nástroje a styl zpěvu z klasické hudby a filmových melodií. Povznášející fantasy témata, epická atmosféra, vysoké vokály, kytarová a klávesová sóla a rychlý, melodický styl hudby, zvláště na posledních třech albech zařazuje Nightwish k power metalu, stejně jako některé další finské skupiny, jako například Sonatu Arcticu či Stratovarius. Označení žánru jako gothic metal používají obvykle časopisy jako Kerrang, protože mnoho jejich písní, obzvlášť na aktuálnějších albech, v sobě mají temný pocit, neobvyklý pro power metal a mezi jejich fanoušky se řadí gothici stejně tak jako metalisté. Sopránový zpěv je v power metalu také vzácností, ve srovnání s obvykle používanou mužskou fistulí, a jsou obvyklejší v gothic metalových kapelách jako Tristania nebo Theatre Of Tragedy. Tuomas Holopainen jednou popsal hudbu Nightwish jako "melodic heavy metal s ženskou zpěvačkou".

Diskografie

Studiová alba

Členové kapely
Tuomas Holopainen - klávesy,zpěv Angels Fall First
Marco Hietala - basová kytara, zpěv
Erno "Emppu" Vuorinen - kytara
Lord "Jukka"Julius Nevalainen - bicí
Anette Olzon - zpěv

Bývalí členové

Tarja Turunen - zpěv
Sami Vänskä - baskytara
A tady pár videii:


Tak to by mohlo zatím stačit ne?:-D

kecy okolo bleskajd

6. ledna 2008 v 12:37 | Smailik - authorka |  Soutěže a Bleskajdy
Jo a když jsme ještě u těch bleskovek..co za ně dostanete..nějaký diplom?..a co z toho...Já dělám jediný bleskovky a to na eurorebusu za ktery muzete vyhrat ceny...teda nejdriv bodiky a kdyz budete dobry tak za ty bodiky muzete vyhrat ja nwm...Mp3, tiskárnu,...spousta takovejhlech cen..my to delame ve skle..cenu muzou dostat jak skola..nebo trida..a nebo jako jednotlivci..takze je to super..bo tam o neco de..tady jen o diplomky..a ty vam daj co?ty s muzete udelat samy pokud je umite...:) tak o co de.?...ja vam to neberu pokud nekoho bavi vytvaret diplomy tak at je vytvariů..pokud nekomu dela radost ze dostane diplomm..prosim..me teda moc ne..tak zatim ahoj..
By:smailik

System Of A Down

5. ledna 2008 v 23:44 | Smailik - authorka |  Mp3
Systemy..ty ja tak miluju:-D

Vznik a vývoj skupiny

Ačkoli kapela byla založena v Kalifornii v USA ve městě Los Angeles, všichni členové jsou původem Arménci. Zpěvák Serj Tankian a bubeník John Dolmayan se narodili v Libanonu, kytarista Daron Malakian pochází z Hollywoodu v Kalifornii a baskytarista Shavo Odadjian se narodil v Arménii.
V roce 1993 se potkali Serj Tankian a Daron Malakian na stejné škole a založili kapelu jménem Soil ve složení: Serj Tankian - zpěv a klávesy, Daron Malakian - kytara, Dave Hagopyn - basa a Domingo Laranio - bicí. Po roce 1995 se kapela rozpadla a tak Serj a Daron založili novou skupinu s názvem System of a down (podle básně Victim of a down). Shavo jim dělal manažera, později hrál na basu a na bubny Andy Khachaturian. V roce 1997 byl bubeník nahrazen Johnem Dolmayanem a skupina získala své konečné složení.
Kapela své první album vydala v roce 1998. Album se jmenovalo jako kapela - tedy System of a Down. Před vydáním tohoto alba se několik písní vydalo jako singly. Album se v americkém žebříčku umístilo na 124. místě a bylo oceněno platinovou deskou.
Své druhé album Systémy vydaly až v roce 2001. Album dostalo jméno Toxicity. V Americe se vyhouplo na 1. místo žebříčku a v Británii se umístilo 13. Navíc bylo oceněno čtyřmi platinovými deskami. Následující deska Steal This Album!, která vyšla v roce 2002 narozdíl od předcházející Toxicity propadla, což bylo způsobeno tím, že to byla narychlo poskládaná nahrávka z nevydaných skladeb a demo nahrávek. V Americe byla až 15. a v Británii dokonce 56.
Dlouhé čekání na nové album se pravděpodobně kapele vyplatilo, protože své čtvrté dvojalbum, které se jmenuje Mezmerize/Hypnotize, vyšlo až v roce 2005 a v umístění na žebříčcích prodejnosti porazilo album Toxicity. Mezmerize se v Americe umístilo na 1. místě a v Británii na místě druhém. Navíc napodobilo System of a Down a Toxicity a získalo platinovou desku. 22. listopadu 2005 kapela vydala "druhou část" album Hypnotize
Přestávka
V květnu 2006 skupina ohlásila přestávku, která by podle Darona měla trvat několik let, nicméně trvá na tom, že toto není rozpad kapely. Důvod přestávky je ten, že členové chtějí rozjet své vlastní projekty. Daron bude hrát v kapele Scars on Broadway, která by měla vydat svůj debut v létě 2008. V této kapele se objeví John a možná i Shavo, který má ale jinak plány s Wu-Tang Clan (projekt Achozen). Serj plánuje pokračovat v nahrávání v "Serjical Strike" a 23.října 2007 vydal svoje první čistě sólové album Elect the Dead, ze kterého už v hitparádách boduje několik songů a hudební klipy. John si otevřel online obchod s komiksy "Torpedo Comics". Poslední koncert odehráli 13. srpna 2006 na Ozzfestu ve West Palm Beach. Někdo tvrdí, že nejlepší koncert byl Big Day Out 2002, ale není to objektivní názor, každý si myslí něco jiného…
Spory o žánr
Kapela System of a Down byla od svého vzniku několikrát označena jako nu-metalová. Tato nálepka bývá obvykle přičítána prvnímu albu, které bylo vydáno v době nu-metalového "boomu". Ti, kteří nesouhlasí, obvykle argumentují tím, že hudba System of a Down nesplňuje mnoho z typických znaků nu-metalu:
 • Kytarové riffy připomínají spíš thrash metal než nu-metal
 • V některých písničkách na každém albu jsou kytarová sóla, basa nehraje tak důležitou roli jako v nu-metalu
 • Odlišné tempo bicích
 • Texty se zabývají politickými a společenskými problémy spíš než problémy osobními
Během jednoho koncertu v roce 2005 Daron řekl: "Dřív nás nazývali nu-metal, teď zase prog-rock. Myslím si, že nás nazývají čímkoli co je populární."
Žánr skupiny se dá s jistotou označit pouze slovem crossover, tedy rychlé přeskakování mezi různými styly (jazz, hardcore,…)

Členové

Bývalí Členové

Alba

Fakt jsou skvělí a tady nějaký videjka ať kdo je nezna si může posllechnout:-D
Taak a tady je jen Serj Tankian Empty Walls
Tak to by mohlo stačit:-D kdyžtak pisněte dám ještě něco navic...CAO

Brichomluvec

5. ledna 2008 v 22:48 | Smailik - authorka |  ☺Blbůstky☺
Na to se fakt jukněte:-D to nemá chybu:-D

Příroda

5. ledna 2008 v 22:44 | Smailik - authorka |  Galerie
Tak nějaký ty obrázky:)
Tak asi stačí:)

Test č.4

5. ledna 2008 v 21:59 | Smailik - authorka |  ☺Blbůstky☺

IQ test - a zas to nejspiš někdo zna..tak samo odpov dobře..ale tak kdo to nezna tak ho to muze zajimat:D treba..

Jaká je Tvá inteligence? Kontrola!
Podíváme se jak jsi na tom po intelektuální stránce a to pomocí jednoduchých otázek.

Musíš na otázky odpovídat spontálně bez velkého přemýšlení - co nejrychleji..

JDEM NA TO!!!

.
.
.

Účastníš se závodu v běhu. Předběhneš druhého, na kterém místě teď jsi?

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Odpověd:
Pokud jsi odpověděl(a), ze doběhneš jako první, pak je to úplne špatně!
Protože jsi předběhl(a) druhého a tak ses dostal na jeho místo, dobehneš do cíle jako druhý(á).
Tak a u té druhé otázky zkus o trošku déle přemýšlet.
Jdem na to....

.
.
.

Když předběhneš posledního, na jakém místě doběhneš do cíle?

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Odpověď:
Pokud jsi odpověděl(a), ze jako předposlední, zase jsi se spletl(a).
Trošku přemýšlej ... jak můžeš posledního předběhnout? Pokud jsi až za posledním, pak ten človek není poslední. Odpověď není možná.
Tak budem pokračovat: bez poznámek, bez kalkulačky, prostě jen v duchu počítej a zapiš si výsledek.

.
.
.

Máš 1000. Plus 40.
Ješte jednou plus 1000.
Plus 30.
Ještě jednou plus 1000.
Plus 20.
Plus 1000.
A plus 10.
Jaký je výsledek?

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

5000?
Zase špatně!
Správný výsledek je 4100. Vem si kalkulačku a přepočítej to ješte jednou.
Nezoufej - tady je poslední úkol:

.
.
.

Otec Moniky má pět dcer:
- Lelu
- Lalu
- Lulu
- Lolu
- ????

Otázka: Jak se jmenuje pátá dcera?
Popřemýšlej a zkontroluj si výsledek!

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Lilu?
Špatně. Samozřejmě, že Moniku. Prostě si ještě jednou přečti otázku ...

.
.
.
.

Cože to máš za školu?
To bude asi nějakej omyl, nééé?
JSI NEJSLABŠÍ A ZAPLAŤ PANÁKA ! ! !
Pokud jsi (ale tomu nikdo nevuěří) odpověděl(a) na vše bezchybně, pak nejsi normální. Dej si ty panáky klidně dva a jdi do sebe.

Einsteinova hádanka

5. ledna 2008 v 21:19 | Smailik - authorka |  ☺Blbůstky☺
Einsteinova hádanka

Nejprve základní fakta:


1.
Je 5 domů, každý jiné barvy
2. V každém domě bydlí jedna osoba jiné národnosti
3. Každý majitel domu upřednostňuje určitý nápoj, kouří určitou značku cigaret a chová zvíře.
4. ŽÁDNÁ z těchto osob nepije STEJNÝ nápoj, nekouří stejné cigarety ani nechová stejné zvíře.

Otázka: Komu patří ryba?

Víš, že:
 • Brit žije v červeném domě
 • Švéd chová psa
 • Dán pije rád čaj
 • Němec kouří cigarety Rothmanns
 • Nor bydlí v prvním domku
 • Majitel zeleného domu pije kávu
 • Kuřák cigaret Winfield pije rád pivo
 • Majitel žlutého domu kouří cigarety Dunhill
 • Osoba, která kouří PallMall, chová papouška
 • Muž, který bydlí v prostředním domě, pije mléko
 • Kuřák cigaret Marlboro bydlí vedle toho, kdo chová kočku
 • Muž, který chová koně, bydlí vedle toho, který kouří Dunhill
 • Nor bydlí vedle modrého domu
 • Kuřák cigaret Marlboro má souseda, který pije vodu
 • Zelený dům stojí nalevo od bílého domu

Tuto hádanku údajně vytvořil v minulém století Albert Einstein. Tvrdil, že 90% lidí na světě není schopno ji vyřešit.
Takže se nevzdávej a hodně štěstí!!! Má to řešení..

Zvuky zvířat jinak:-D

5. ledna 2008 v 21:06 | Smailik - authorka |  ☺Blbůstky☺

Včela

Čeština:bzzzzzz
Afrikánština:zoem-zoem
Albánština:bzzz
Arabština (Algerie):bezzzz
Bengálština:bhonbhon
Katalánština:zzz
Chorvatština:zzzzzz
Dánština:bzzz / summ summ
Holandština:bzzz
Angličtina:bzzzz
Esperanto:zum
Estonština:summ-summ
Finština:bzzz
Francouzština:bzzzz
Němčina:summ summ
Hebrejština:bzzz (/zum zum zum)
Italština:zzzzzz
Japonština:bunbun
Korejština:boong-boong (/wing-wing)
Norština:sum-sum
Polština:bzzzzz
Portugalština (Brazílie):bzzzz
Ruština:zhzhzh
Španělština (Španělsko):bzzz
Španělština (Argentina):bzzzz
Švédština:bzz bzz
Turečtinavzzzz, vzz
Ukrajinština:dzzz

Pták

Čeština:píp-píp
Afrikánština:tjiep-tjiep
Albánština:ciu ciu crr
Arabština (alžířština):twit twit
Bengálština:cooho'koohoo
Katalánština:piu, piu
Dánština:pip
Holandština:twiet-twiet
Angličtina:tweet tweet
Estonština:vi-diit / tsiu-tsiu
Finština:tsirp tsirp / titityy titityy
Francouzština:cuicui
Němčina:tswit, tswit
Řečtina:tsiou tsiou
Hebrejština:tsif tsif (/tzvitz tzvitz)
Maďarština:csipcsirip
Indonesian:kicau
Italština:cip cip
Japonština:chunchun
Korejština:ji-ji-bae-bae
Norština:kvirrevitt / pip-pip
Ruština:chik-chirik
Slovinština:čiv-čiv
Španělština (Španělsko):pío pío
Španělština (Argentina):pi pi
Švédština:kvitt kvitt (/pip pip)
Thajština:jip jip (s vysokým tónem)
Turečtina:cik cik
Ukrajinština:tsvirin'-tsvirin'

Velbloud

Francouzština:Le chameau blatčre.

Kočka

Čeština:mňau
Afrikánština:miaau
Albánština:mjau
Arabština (alžířština):miaou miaou
Bengálština:meu-meu
Katalánština:meu, meu
Čínština:miao miao
Chorvatština:mijau
Dánština:mjav
Holandština:miauw
Angličtina:meow
Esperanto:miaw
Estonština:näu
Finština:miau, kurnau
Francouzština:miaou
Němčina:miau
Řečtina:niaou
Hebrejština:miyau
Hindština:mya:u, mya:u:
Maďarština:miau
Islandština:mjá
Indonesian:ngeong
Italština:miao
Japonština:nyaa
Korejština:(n)ya-ong
Norština:mjau
Polština:miau
Portugalština:miau
Ruština:myau
Slovinština:mijau
Španělština (Španělsko, Argentina):miau
Švédština:mjau
Thajština:meow meow (s vyokým tónem)
Turečtina:miyauv, miyauv
Ukrajinština:myau
Vietnamština:meo-meo

Kráva

Čeština:búúú
Afrikánština:moe-moe
Albánština:mu
Arabština (alžířština):mooooooo
Bengálština:hamba
Katalánština:muuuu
Čínština:mu mu
Chorvatština:muuuu
Dánština:muh
Holandština:boeh
Angličtina:moo
Angličtina (stará angličtina):Oxa hlewđ.
Esperanto:muu
Estonština:muu
Finština:ammuu
Francouzština:meuh
Němčina:mmuuh
Řečtina:moo
Hebrejština:moo
Hindština:mo:-mo:
Maďarština:
Islandština:mu
Italština:muuuuuu
Japonština:moo
Korejština:um-muuuu
Norština:
Polština:muuuuu
Portugalština:muuuu
Ruština:muu
Slovinština:muu-muu
Španělština (Španělsko, Argentina):muuu
Švédština:muu
Thajština:maw maw (se středním tónem)
Turečtina:mooooo
Ukrajinština:muuu

Osel

Čeština:iááá
Afrikánština:hie-hô
Albánština:i-a i-a
Arabština (alžířština):hiihan hiihan
Bengálština:chuuchuu
Katalánština:i-haa
Chorvatština:i-ja, i-ja
Dánština:Ćslet skryder
Holandština:ie-ah
Angličtina:hee-haw
Esperanto:ia
Francouzština:hihan
Němčina:iaah, iaah
Hebrejština:iya
Hindština:si:po:-si:po:
Italština:i-oo, i-oo
Norština:Eselet skryter
Polština:iha, iha
Ruština:ia-ia
Spanish (Costa Rica):iii-aah, iii-aah
Švédština:Ĺsnan skriar.
Turečtina:a-iiii, a-iiii
Ukrajinština:ii-aa, ii-aa

Holub

Čeština:vrkůů
Afrikánština:Duiwe koer.
Albánština:gu gu guu
Katalánština:tuut, tuut
Chorvatština:guu-guu
Dánština:kurre-kurre
Holandština:roekoe
Angličtina:coo
Esperanto:Kolomboj rukulas.
Estonština:kulu-kulu
Finština:Kyyhkynen kujertaa.
Francouzština: Le pigeonroucoule.
Němčina:guru, guru
Hebrejština:gru gru
Hindština:guturgu:-guturgu:
Maďarština:A galamb búg.
Indonesian:kur
Japonština:poppo poppo (/kukku kukku)
Korejština:goo-goo
Norština:Dua kurrer.
Polština:gruhu, gruhu
Ruština:golub' vorkuet.
Španělština (Španělsko):cu-curru-cu-cú
Švédština:Duvan kuttrar.
Thajština:ju hook kruu

Pes

Čeština:haf haf
Afrikánština:woef
Albánština:ham ham / hum hum
Arabština (alžířština):haw haw
Bengálština:ghaue-ghaue
Katalánština:bup, bup
Čínština:wang wang
Chorvatština:vau-vau
Dánština:vov
Holandština:woef
Angličtina:bow wow, arf, woof, ruff ruff
Angličtina (stará angličtina):Hund byrcđ.
Esperanto:boj
Estonština:auh
Finština:hau hau / vuh vuh
Francouzština:ouah ouah
Němčina:wau wau, wuff wuff
Řečtina:gav
Hebrejština:haw haw (/hav hav)
Hindština:bho:-bho:
Maďarština:vau-vau
Islandština:voff
Indonesian:gonggong
Italština:bau bau
Japonština:wanwan, kyankyan
Korejština:mung-mung (/wang-wang)
Norština:voff / vov-vov
Polština:hau hau
Portugalština:au au au (nosní přízvuk)
Portugalština (Brazílie):au-au
Ruština:gav-gav
Slovinština:hov-hov
Španělština (Španělsko, Argentina):guau guau
Švédština:vov vov
Thajština:hoang hoang (s klesajícím tónem)
Turečtina:hav, hav
Ukrajinština:haf-haf
Vietnamština:wau wau

Liška

Bengálština:huacka-hua
Francouzština:Le renard glapit.
Japonština:konkon

Husa

Afrikánština:'n Gans blaas, snater.
Albánština:ga ga ga
Chorvatština:ga-ga
Angličtina:Geese honk.
Francouzština:L'oie glousse.
Němčina:Gänse schnattern.
Hebrejština:ga ga ga
Polština:ge, ge
Ruština:ga-ga-ga
Švédština:Gĺsen väser.

Mno řekla bych že někde je dost značnej rozdíl:-D

Vtipy..

5. ledna 2008 v 20:57 | Smailik - authorka |  ☺Blbůstky☺
Je to černé a voní to jako karamel.
Spálený diabetik.

Test č.3

5. ledna 2008 v 20:54 | Smailik - authorka |  ☺Blbůstky☺

Test č.3 - opět může někdo znát..ale opravdu postupujte pořádně..test se nedá zopakovat

Vezmi list bílého papíru a nakresli prasátko
V testu se nedostaneš dál, pokud nemáš nakreslené prasátko!

NEPODVÁDĚJ, opravdu ne, podstatou zábavy je tajemství... :-)
.
.
.

NEJPRVE NAKRESLI PRASÁTKO!!!!!!!!

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Hotovo? Opravdu?
Teď následuje zajímavější stránka testu...

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Prasátko slouží jako test osobnosti a spočívá v osobnosti toho, kdo ho kreslí.
.
.
.
.
.
Když je prasátko hotové:
.
.
.
.
.
A je nakreslené v horní části papíru: Jsi pozitivní a optimistický.

Je nakreslené ve středu papíru: Jsi realista.

Je nakreslené v dolní části papíru: Jsi pesimista a jsi náklonný k negativnímu chování.
.
.
.
.
.
Když prasátko kouká do leva, věříš na zvyky, jsi přátelský a lehko si pamatuješ důležitá data, jako např. datum narozenin, výročí.

Když kouká směrem k tobě, jsi upřímný, vyrovnaný typ, jsi rád "sluhou čerta", nebojíš se ani konfliktů.

Když kouká do prava, jsi aktivní a kreativní, ale nemáš cit pro rodinu, nestaráš se ani o důležitá data.
.
.
.
.
.
Když jsi prasátko nakreslil detailně, jsi analytický typ, trpělivý a nedůvěřivý.

Když ne moc detailně, jsi citlivý a dobrosrdečný, bereš na sebe mnoho rizik.
.
.
.
.
.
Když jsi prasátku nakreslil míň jak 4 nohy, jsi nejistý, případně jsi ve stádiu důležitého rozhodování ve tvém životě.

Když jsi nakreslil všechny 4 nohy, ve všem jsi jistý, tvrdohlavý, příliš se oddáváš svým ideálům.

Když jsi nakreslil víc jako 4 nohy, nejsi normální.
.
.
.
.
.
Rozměry uší ukazují, jak posloucháš názory jiných, čím větší jsi je nakreslil, tím víc.
.
.
.
.
.
Délka ocásku, ukazuje kvalitu tvého sexu.
(a ještě jednou, čím delší, tím lepší!!!!!)

Kdo nenakreslil ocásek?????
.
.
.
.
.

Test č.2

5. ledna 2008 v 20:50 | Smailik - authorka |  ☺Blbůstky☺

Test č.2 - opět ho možná někdo zná:-)

Tak, a jdeme na nasledujici test.
A jako minule: na každou otázku odpovídejte co nejrychleji, ale nepokračujte, dokud ji nezodpovíte. Nyní pokračujte směrem dolů.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Kolik je 15+6

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

3+56

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

89+2

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

12+53

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

75+26

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

25+52

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

63+32

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Začíná to byt těžké? Ted to nevzdávej, jsi skoro u konce!

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

123+5

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

RYCHLE! ŘEKNI NĚJAKÉ NÁŘADÍ A BARVU! PRVNÍ, CO TĚ NAPADNE!

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Myslel jsi na červenou a kladivo, že jo ?!?
Celych 76% lidi totiž odpoví kladivo a červená nebo červené kladivo...

Test:)

5. ledna 2008 v 20:45 | Smailik - authorka |  ☺Blbůstky☺
MALÝ TEST - možná ho někteří znáte..ale kdo ne..tak ho zkuste:-)
Na každou otázku odpovídejte co nejrychleji, ale nepokračujte, dokud ji nezodpovíte. Nyní pokračujte směrem dolů.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Kolik je 5+1

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

2+4

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

3+3

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

4+2

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

5+1

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Teď říkejte přibližně 15 sekund rychle za sebou číslici šest.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

RYCHLE MYSLETE NA NĚJAKOU ZELENINU!!!


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Pokud jste mysleli na mrkev, patříte mezi 98% populace.

Končim s Bleskovkama...ale s diplomama ne tak docela:-D

4. ledna 2008 v 18:27 | Smailik - authorka |  Soutěže a Bleskajdy
Ahoj..tak se vám zas ozývám...ale řeknu vám...že asi sem už nebudu dávat bleskovky a soutěže..je to upe k ničemu...ja nevim..nebaví mě dělat diplomky a tak..trošku ztráta času......ALE protože to může byt někomu lito tak mě napadlo že když mi dáte nápad..dobrý a který se mi bud líbit...nápad co bych sem měla dat za rubriku..nebo jestli naky obrázky a jaky...nebo o necem co byste chteli...nějaký článek sehnat..:) mno aby se vám blog líbil:) a já vam za to vytvoím ten diplomek:) ..tak zatím ahoj:)

Soutěž o nejj blog Konečné vyhlášení - diplomky

2. ledna 2008 v 13:18 | Smailik - uthorka |  Vaše cenky a diplomky
Tak po sto letech:-D konečně dávám diplomky:-D je to dloouhá doba ja vim a mooooc se vam za to omlouvam..je mi to fakt lito ze sem to takle natáhla az do novýho roku:-D fakt sorry a tady jsou:-D
Takže 1.Místo Cryzy-Nut*
2.Místo Adika
3.Místo Vampiregirl
Všichni máte jeden za umístění a jeden omluvnej a první místo má prémiový za první místo:-D
Všem gratuluji :) a ještě jednou se omlouvám ale mě opravdu zlobyl pc defakto firefox a jeste vlastne zloby delam to pres explorer...tak...a všem co se nedostali na první místa děkuji za účast..ahoj:)
Omluvnej:
Prémiový za první místo:
Omluvný:
Omluvný:
tak a snad se vám všem líbí:)