*Život je pes.. a žít ho je psina!

Nightwish

6. ledna 2008 v 13:09 | Smailik - authorka |  Mp3
Nightwish...:-P laskuju je:-D
Tak a tady je dřívější operní zpěvačka:
A tady přítomná zpěvačka:
Nightwishje finská symfonicko-metalová kapela. Myšlenka "Nightwish" se zrodila jedné červnové noci roku 1996 kdy seděl klávesák a skladatel Tuomas Holopainen se svými přáteli u ohně. Společně nahráli demo, které podle první písně pojmenovali právě "Nightwish". V té době měla kapela tři členy: Tuomase, operní zpěvačku Tarju Turunen a kytaristu Erna "Emppu" Vuorinena.
Nightwish měli být původně pouze akustickým náladovým projektem, avšak nakonec se rozhodli jinak - přibrali do sestavy bubeníka Lorda Juliuse "Jukku" Nevalainena a baskytaristu Samiho Vänsku. Samiho po pár letech nahradil basák a zpěvák kapel Tarot či Sinergy, Marco Hietala, a místo Tarji, která byla nakonec (r. 2005) z kapely vyloučena pro "komerční přístup" a "neúctu k fanouškům", byla počátkem roku 2007 oznámena nová zpěvačka Nightwish, Švédka Anette Olzon.
Historie
Angels Fall First (1996-1997)
Nightwish byl myšlenkou Tuomase Holopainen(viz dokument End Of Innocence), kterého tato věc napadla po jedné noci strávené s přáteli u táboráku. Skupina byla založena krátce poté, v červenci 1996. Holopainen sezval do kapely kytaristu Erna "Emppu" Vuorinena, kterého poznal docela nedávno a zpěvačku Tarju Turunen, která byla na škole do které oba chodili, známá především svými úžasnými vokálními schopnostmi.
Jejich styl byl tehdy založen na Tuomasových experimentech s klávesami, akustickými kytarami a Tarjiným operním zpěvem. Poté tito tři muzikanti mezi říjnem a prosincem 1996 nahráli akustické demo album, kde byly tři písně: Nightwish (podle které se skupina nazvala), The Forever Moments a Etiäinen. Prvotní myšlenkou kapely bylo, dělat hudbu, která by se dala hrát při táboráku. Ovšem Tuomas se rozhodl, protože Tarjin hlas byl pro projekt jako tento moc mohutný, přidat do hudby metalové prvky.
V březnu se kapela zavřela do studia, aby nahrála 7 písní, včetně vylepšené verze demo-písně Etiäinen. Tyto songy byly vydány na limitované edici alba Angels Fall First.
V prosinci 1997 hráli Nightwish ve svém rodném městě první koncert. Během zimy 1997-1998 hrála kapela už jen sedmkrát, protože Nevalainen a Vuorinen museli na vojnu a Tarja Turunen ještě nedokončila svá studia.
V roce 1999 vydali k příležitosti zatmění Slunce v Německu singl Sleeping Sun (Four Ballads of The Eclipse). Během prvního měsíce se ho v Německu prodalo 15 000 kopií. Album Oceanborn se v srpnu toho roku stalo zlatým.
V květnu vydala kapela album Wishmaster, které okamžitě vyletělo na 1. místo v prodejnosti alb, a zůstalo tam tři týdny. Během této doby bylo oceněno jako zlaté. Navzdory dlouho očekávaným vydáním alb skupin Iron Maiden či Bon Jovi, která vyšla současně s ním, získal Wishmaster v německém časopise Rock Hard titul album měsíce.
V roce 2002 vydali Nightwish album Century Child a singly Ever Dream a Bless The Child. Hlavní rozdíl mezi tímto a předchozími alby byl v tom, že v písních Bless The Child, Feel For You, Ever Dream a Beauty Of The Beast, byl použit finský symfonický orchestr, aby se tak ještě více rozšířil existující pocit klasické hudby.

V roce 2003 vydala skupina své druhé DVD, s názvem End Of Innocence, které vypráví příběh kapely ústy Holopainena a Nevalainen, a trvá dvě hodiny. DVD také obsahuje části živých koncertů, exkluzivní stopáž atd. Během léta 2003 se také Tarja provdala, a byly tu i spekulace, že se skupina rozpadne. Tyto dohady se však ukázaly jako mylné, protože skupina pokračovala v koncertech ještě další rok a vydala další album.

Nové album, pojmenované Once bylo vydáno 7. června
End Of An Era (2005-2006)
Po nahrání DVD End Of An Era (vydaného v červnu 2006), při koncertu v Hartwall aréně v Helsinkách, 21. října 2005, se ostatní čtyři členové Nightwish rozhodli, že bude lepší pokračovat bez Tarji Turunen. Tak to vyznělo z otevřeného dopisu, který dal Tarje Tuomas Holopainen po skončení koncertu, a který se poté objevil na oficiálních stránkách kapely. Hlavní důvod k vyhazovu Tarji byl podle dopisu fakt, že její manžel, argentinský podnikatel Marcelo Cabuli, a komerční zájmy změnily její postoj ke kapele.
Tarja se k incidentu vyjádřila s tím, že vyhazov pro ni byl šok, protože než jí dali dopis nikdo ji na nic neupozornil. Řekla, že osobní útoky na jejího manžela byly neoprávněné a že poskytnutí článku médiím bylo "zbytečně kruté". Tyto pocity vyjádřila ve vlastním otevřeném dopise, který byl uveřejněn na její osobní stránce, a skrz rozhovory v TV, časopisech a novinách.
Dark Passion Play (2006 - 2007)
Skupina se zavřela do studia 15. září 2006, aby nahrála své šesté studiové album. Proces začal narháváním bicích, pak kytar, baskytar a demo kláves, poté následovalo nahrávání orchestru/sboru. Poté byly nahrány konečné syntetizéry a zpěv.
Ze stejného důvodu byla identita nové zpěvačky uveřejněna o trochu dříve. 24.května 2007 bylo oznámeno, že náhradnicí Turunen se stala 35-letá Anette Olzon z Katrineholmu ve Švédsku.

Styl hudby

Správná definice hudebního stylu Nightwish je sporná. O skupině se tvrdí, že je to zčásti gothic metal, symphonic metal a power metal. symphonic metalová definice je založená na tom, že Nightwish používají nástroje a styl zpěvu z klasické hudby a filmových melodií. Povznášející fantasy témata, epická atmosféra, vysoké vokály, kytarová a klávesová sóla a rychlý, melodický styl hudby, zvláště na posledních třech albech zařazuje Nightwish k power metalu, stejně jako některé další finské skupiny, jako například Sonatu Arcticu či Stratovarius. Označení žánru jako gothic metal používají obvykle časopisy jako Kerrang, protože mnoho jejich písní, obzvlášť na aktuálnějších albech, v sobě mají temný pocit, neobvyklý pro power metal a mezi jejich fanoušky se řadí gothici stejně tak jako metalisté. Sopránový zpěv je v power metalu také vzácností, ve srovnání s obvykle používanou mužskou fistulí, a jsou obvyklejší v gothic metalových kapelách jako Tristania nebo Theatre Of Tragedy. Tuomas Holopainen jednou popsal hudbu Nightwish jako "melodic heavy metal s ženskou zpěvačkou".

Diskografie

Studiová alba

Členové kapely
Tuomas Holopainen - klávesy,zpěv Angels Fall First
Marco Hietala - basová kytara, zpěv
Erno "Emppu" Vuorinen - kytara
Lord "Jukka"Julius Nevalainen - bicí
Anette Olzon - zpěv

Bývalí členové

Tarja Turunen - zpěv
Sami Vänskä - baskytara
A tady pár videii:


Tak to by mohlo zatím stačit ne?:-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BloodyStyle BloodyStyle | Web | 6. ledna 2008 v 13:17 | Reagovat

Máte rádi červenou barvu?V tom případě je BLOODY STYLE vhodný právě PRO VÁS!Navštivte nás na blogu:www.bloody-style.blog.cz

a přečtěte si o bloody stylu co nejvíce!Děkujeme....Je spoustu stylů(EMO,GOTHIC,HIP-HOP,BARBIE.....atd...),ale už je i nový styl!Bloody styl!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama