*Život je pes.. a žít ho je psina!

Červen 2008

Seriál F.R.I.E.N.D.S

12. června 2008 v 19:53 | Smailik
Juchuuu...tenhle serial je upe ten nejlepší kterej znam...sem na něm doslova závislá když mam špatnou naladu tak me z ni vytahne jedině tenhle serial (a nebo moje kamoska-ale tak kdyz neni po ruce a taky nema nej naldu. pratelé ji maj vzdycky) mohla bych na nej koukat furt...nejkomediálnější serial...
Tak něco o něm a jeho hlavních hrdinech ikdyz myslim že skoro všici ho znaj a kdyby ne tak ho davaj v pul osmi na primě každý den
Obrázek “http://www.pratele.okamzite.eu/images/w3.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
-Existuje také film:-) ale ten jsem zatímneviděla..ale doufám že uvidím
- Seriál přátelé je jedním z nejsledovanějších a nejpopulárnějších sitcomů na celém světě a zároveň nejsledovanějším sitcomem v USA. Pochází z produkční dílny "Bright-Kauffman-Craine".
- Na vytváření seriálu se kromě herců podílí asi 80 dalších lidí. Věřte nebo ne, ale pro herce je natáčení celotýdenní záležitostí. Scénáře jsou jim posílány až do domu a to obvykle o víkendu. V pondělí ráno se pak všichni sejdou na první zkoušku. Dalších několik dnů se věnují zkouškám kostýmů, úpravám scénáře apod. Pátek je den, kdy se natáčí. Většina seriálu se natáčí ve studiích v Los Angeles, přestože se děj odehrává v New Yorku. Celé natáčení sleduje živé publikum. A každý týden za týdnem, zas a zas. Pro herce je to práce, pro nás legrace, i když při takovém natáčení si užijí dost srandy, jak všichni říkají v rozhovorech pro tisk. Za spoustu let let spolupráce se z této šestice stalá jakási přátelská rodinka. Říkají, že se jejich skutečné přátelské vztahy moc od těch seriálových nelíší. V seriálu se již objevila pěkná řádka slavných herců např. George Clooney, Julia Roberts, Charlie Sheen nebo Tom Selleck. Ale nejen herci, také slavné modelky jako Rebecca Romijn-Stamos nebo Elle MacPherson, ale také třeba návrhář Ralph Lauren, miliardář Richard Bronson či vévodkyně z Yorku Sarah Ferguson.
- Přátelé se po krátké době staly hitem, především ve Spojených státech a posléze i ve spoustě dalších zemí. Za deset sezón vysílání se nepřetržitě umisťovali na předních místech žebříčků sledovanosti a sesbírali také mnoho cen včetně Emmy či People's Choice. V lednu 2004 natáčení po deseti letch skončilo a s ním i jeden z nějvětších televizních fenomenů.
Čeští dabéři :
Jennifer Aniston (Rachel) - Miriam Chytilová
Courteney Cox Arquette (Monika) - Pavla Rychlá
Lisa Kudrow (Phoebe) - Stanislava Jachnická
Matt LeBlanc (Joey) - Petr Rychlý
Matthew Perry (Chandler) - Rostislav Čtvrtlík/Aleš Procházka
David Schwimmer (Ross) - Daniel Rous

O Central Perku

- Zde si přečtěte,co o Central Perku ještě nevíte :
- Central Perk je nejútulnější a nejhezčí kavárna v New Yorku.Central Perk byl taky místem,kde se denně scházeli přátelé a řešili své problémy,svěřovali se a probírali další věci a samozřejmě pili kafé a také,kde Phoebe zpívala své ztřeštěné písničky.Můžete si s přáteli klidně povídat,aniž by vás někdo vyrušil (pokud to někdy nepřeženete).Je to kavárna,kde se lidé rádi vracejí a kde dělají chutné horké kafé.Takhle bych nějak charakterizoval tuhle skvělou kavárnu v New Yorku.Dá se říci,že herci také strávili půlku seriálu zrovna v kavárně.Majitelem kavárny byl starší pán jménem "Larry",který se v seriálu objevil párkrát.Nejznámějším číšníkem je "Gunter",který svoji práci miluje a je poctěn,že pracuje zrovna v Central Perku,kdo seriál poctivě sledoval .. zjistil,že se jeden čas šíleně zamiloval do Rachel a udělal by pro ní cokoliv,časem ji přijal jako servírku,když byla v nouzi a to,i když ji ta práce nešla.Také jste si mohli všimnout,že když Rachel nebo někdo z přátel navrhl téma,s kým by Rachel mohla chodit nebo že si někoho našla,Gunterova vykřiknutá hláška nechyběla,ale nikdo ho moc neposlouchal a jeden čas to i Rachel ani nevěděla,že Gunter po ní jede.- Víte,že .... Central Perk ve skutečnosti neexistuje,ale název byl odvozen z několika New Yorských kaváren ??
- Víte,že .... V první sezóně kavárna byla jen místností ateliéru ??Až později byla vybudována silnice a kousek města ??
- Víte,že .... Na sedačce,na které seděli přátelé musela vypadat neošoupaně a čistě a že tam dávali nový potah každý měsíc ?
- Víte,že .... Vymysleli producenti vlastní druh kávy ??Aby vypadali jedinečně ?
- Víte,že .... kavárna byla jednou rozložena tak,aby mohla posloužit v díle jako place "stalo se v Las Vegas" ?
- Rachel : Ulítlá,poblázněná Rachel
- Monika : Panovačná puntičkářka Monika se smyslem pro cit
- Phoebe : Střelená Phoebe
- Chandler : Vtipálek Chandler
- Ross : Vážný Ross
- Joey : Klíďas Joey
- Zde jsou zakladatelé celého seriálu :
Trojice producentů :Kevin S.Bright ,Martha Kauffman ,David Crane
Dala bych sem hlášky ale to se musí slyšet prostě:-D
Obrázek “http://www.pratele.okamzite.eu/images/w2.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.pratele.okamzite.eu/images/w7.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.pratele.okamzite.eu/images/w22.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.pratele.okamzite.eu/images/w16.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.pratele.okamzite.eu/images/w25.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.pratele.okamzite.eu/images/w21.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
I Love Friends

AHOOJ

12. června 2008 v 19:37 | Smailik
čáááu tak sem o5 tady.. tak pardon že jsem tu sáákryš dlouho nebyla...neměla jsem čas..tak sorrač a pokusim se to trošku napravit